עיצוב שמלות כלה, אומנות ומה שבניהם- מגזין "כלות ישראל" BRIDAL ISRAEL

עיצוב שמלות כלה אומנות ומה שבניהם

מגזין שמלות כלה ירחון מיוחד על שמלות כלה ,עיצוב וסגנונות . המגזין מכיל תמונות מרהיבות של קולקציות מיוחדות של שמלות כלה.

מגזין שמלות כלה ירחון מיוחד על שמלות כלה ,עיצוב וסגנונות . המגזין מכיל תמונות מרהיבות של קולקציות מיוחדות של שמלות כלה.

יצירה סובבת אישה-שמלת כלה מדברים גם על יצירה סובבת אדם במקרה זה המאמר עוסק ביצירה סובבת אישה שמלת הכלה שלה ,  שמלה שהיא תעשה בה שימוש חשוב ביום החשוב בחייה ביצירה האומנותית . יצירה ואומנות הם  המלאכה וגם מחשבה הנדרשים  שאלו שני דברים יפים וחשובים שמדברים על עיצוב, יצירה, אומנות. כשמדברים על יצירת שמלת כלה  יש את שלב התכנון ואת ההגות ואת החשיבה ואת השלב שלפני שהוא כמובן  שההשראה היא מקור הניצוץ הראשוני להתחלת עיצוב הקולקציה. יש את המלאכה, את המיומנות את העשייה שהיא מאוד מאוד חשובה את עיניי האומן בדרך כלל תופס דבר נוסף שמיוחד ויפה

הערך של "חכם לב" מה זה אומר?

יש הרבה פרשנויות אך יתכן  שמדובר על אינטליגנציה רגשית של האומן היוצר  הכוונה איזה שהיא יכולת לראות את הצד השני שהיא הצד השני של המשוואה והיא הכלה!  הכלה שצופה בשמלות כלה  ומדמיינת את עצמה לובשת אותה , ברור לכל, ששמלת כלה היא יצירת אומנות בפניי עצמה וההתבוננות בה היא לפרטים הקטנים. זה "האני מאמין" של המעצבת סוזי נחמן . ישנם מעצבי שמלות כלה  שיוצרים את השמלות מתוך  התמונה הפנימית  שלהם ומתוך סקרנות ועניין , להביא משהו שונה, מיוחד, נוח, יחד עם זאת שמרני שמפאר את הכלה יחד עם זאת מעצים אותה.

מה ההבדל בין אמנים למעצבים?

אמן יוצר באיזה שהוא מקום חשוב לו הקהל, הוא רוצה לדבר עם הקהל שלו, , הוא קודם כל מבטא את רצונו שלו, אם יאהבו כן או לא זה כבר עניין אחר. בשונה ממעצב .

מעצב, מביא גם את האומנות שלו לתהליך היצירה רק  שהוא חושב על המשתמש הסופי, שיעשה שימוש ביצירה שלו בעיצוב שלו שיאהב, שילבש, שיהיה לו נוח וכמובן שיהיה  יפה ומרשים. למרות שהוא מעצב הרבה שמלות כלה לא לפי הזמנה אלא מתוך החזון שלו, הוא בונה קולקציה של מגוון שמלות כלה עם אמירה מיוחדת בכל שמלה.  כמובן שיש גם עיצוב אישי של שמלות כלה המעוצבת ונתפרת אישית לכלה ספציפית.לכל אומן ולכל מעצב/ת שמלות כלה יש התכוונות, יש מטרה יש חשיבה לשימוש על ידי הכלות  ויש צורך ליצור שמלת כלה חדשה , להביא עיצובים שונים שלא נראו קודם לכן

 אומנות פורצת דרך-שמלות כלה

באומנות ועיצוב פורצי דרך אנחנו נראה פעולה עיצובית חצופה דרך עיצובית מחוץ לתלמים, דרך לא קונבנציונלית  עם הרבה "חוצפה ישראלית" במובן הטוב של המילה, חתרנות נגד השמלות כלה הבנאליות שמוצגות ברחבי העולם שנים רבות כמעט ללא שינויים מרחיקי לכת, בישראל מעצבי שמלות הכלה הם מהטובים בעולם, וזאת הודות להעזה, ל"פפריקה החריפה" שבוערת בנו , השמלות סקסיות, קלאסיות, עשירות ויחד עם זאת נקיות עם קווים נקיים, חיתוך נקי של התחרה והצורות. אומן מעצב עושה תחילה את מה שהוא מאמין בו, הוא  לא יותר מדי חושב מה יחשבו ,מה יגידו אחד התחומים שנושקים אלו לאלה זה עיצוב בדי תחרה  שלב מקדים עוד לפני תכנון השמלה, יש שלב בו מגיע איזה רעיון לייצר תחרה שתשמש בשמלת הכלה  לפעמים ההשפעה היא מגיעה  דווקא ממבנים ארכיטקטוניים  גותיים עם החלונות והקשתות המחודדים שניתן לראות באדריכלות נכנסים לידי ביצוע ביצירת תחרות עם אותם אלמנטים גותיים.

במלאכת היצירה יש שלבים שונים והיבטים שונים, יש את הקונספט את הרעיון,  את המחשבה, את החידוש, שזה דבר נורא נורא משמעותי , את ה"דבר" הזה שמלת כלה ייחודית שלא נעשתה קודם ,זו השאיפה בסופו של דבר לא להיות דומה לאחרים , יצירה של שמלת כלה חדשה, שונה וייחודית וכמובן שיהיה נוח וישרת את הכלה מצוין.יש את ההיבט שהשמלה צריכה להיות מונחת יפה על הגוף, להחמיא היכן שצריך ולטשטש מה שמבקשת הכלה, יש את ההיבטים האסתטיים,  והיבטים של מסר – מה אני ככלה רוצה לשדר למוזמנים שלי לחתונה שיפגשו בי ויראו את שמלת הכלה שבחרתי  , ברור שיש פה כוונה ליצור  רושם שהוא מאוד מאוד עשיר  , עשיר שנראה פאר של הוד והדר מכובד ומרשים מאוד , יש שמלות עם פיתוחים מיוחדים, או שמלות פשוטות ומופשטות, זה יכול להיות מאוד מהודר עם קווים נקיים באיזה שהיא עוצמה שנובעת מצניעות אך חשוב שאלו יהיו חומרים מעולים, בגוונים מיוחדים עם בדי תחרה עוצמתיים שניתן יהיה לראותם על השמלה החשוב מכל   זה עיצוב עם דיוק! יש קלישאה שאומרת " אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" אני מאמינה בזה מאוד  לדייק בפרטים , לעשות שמלה הכי יפה והכי מדוייקת שתחמיא מאוד הן לאישיותה, לסגנון חייה של הכלה והן ברמת היצירה זה ניכר זה משפיע וזה מעביר מסר מסוים בכל יצירה עיצוב של שמלת כלה יש משחק בין אלמנטים מצד אחד יש אלמנט שמשדר סקסיות בכל הרמות תלוי שוב בראש של המעצב/ת שימוש בהרבה נצנצים, אבני קריסטלים,  הרבה גודש של תחרות  שונות  שלעיתים מכבידים על המראה מצד שני חשוב מאוד שיהיה ניקיון גדול מאוד בצורות, בחיתוכים ללא קשקושים מיותרים , עיטורים עדינים, דקים, יש חשיבות גדולה לא לגלוש למראה קיטשי . על כל מעצבת שמלות כלה לחשוב מהם הצרכים של הכלה? איזו שמלת כלה היא רואה את עצמה ביום כלולותיה  מצד אחד ומצד שני חשובה מאוד הנוחות, הפשטות הניקיון והניידות שהשמלה תקרין אור יקרות, אור לבן מראה מיוחד עם הילה מלאכית סביבה.

 

 

 

Comments are closed